Mesafeli Satış Sözleşmesi

Taraflar:

  • Satıcı: Marmaline Elektrik Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri Satışı, M.Alipaşa Mh. Bosna Sk. No:20/A İzmit / KOCAELİ, +90 (262) 503 3503, info@elektrikcisin.com – eticaret@elektrikcisin.com
  • Alıcı: [Alıcının Adı Soyadı], [Alıcının Adresi], [Alıcının Telefon Numarası], [Alıcının Elektronik Posta Adresi]

Sözleşmenin Konusu:

Bu sözleşme, Elektrikcisin.com internet sitesinde sunulan ürünlerin Alıcı tarafından satın alınması ve teslimi ile ilgili hak ve yükümlülükleri belirler.

Ürünlerin Bilgileri:

Elektrikcisin.com internet sitesinde sunulan ürünlerin tüm bilgileri açık ve doğru bir şekilde sunulmaktadır. Ürünlerin görselleri ve açıklamaları gerçeğe uygun olup, ürünlerin teknik özellikleri, menşei ve diğer tüm bilgileri açıkça belirtilmektedir. Alıcı, ürünü satın almadan önce ürünün detaylı bilgilerini inceleyebilir. Şayet bilgilerin eksik, hatalı ya da yanlış olması durumunda alıcı önceden satıcıya ulaşarak bilgilerinin doğrulunu teyit etmekle mükelleftir. Satıcı tarafından mail, mesaj, whatsapp ya da her hangi bir kanal yoluyla alıcıya doğru bilgiyi verecek, ürünün bilgileri hatalıysa önden uyaracaktır.

Fiyat ve Ödeme:

Ürünlerin fiyatları Elektrikcisin.com internet sitesinde açıkça belirtilmiştir. Fiyatlara KDV dahildir. Alıcı, ürünü satın almadan önce ödeme şeklini ve teslimat masraflarını seçebilir. Ödeme, Elektrikcisin.com aracı kuruluşu olan Sanal pos uygulamasının kabul edilen kredi kartları, banka havalesi veya diğer ödeme yöntemleri ile yapılabilir. Ödeme yapılırken girilen kişisel veriler hiç bir şekilde Elektrikcisin.com veri tabanlarında ya da her hangi bir kanalda tarafımıza ulaşmamakla birlikte yalnızca ödeme tutarı bizimle paylaşılmaktadır. Bunun nedeni Alıcının güvenliği, kişisel verilerin korunması ve Elektrikcisin.com prestiji açısından önemli bir konudur.

Teslimat:

Elektrikcisin.com, Alıcı tarafından sipariş edilen ürünleri, siparişin ve ödemenin teyit edilmesinden itibaren en geç ürün sayfasında belirtilen teslimat süresi içerisinde Alıcı’nın belirttiği adrese gönderilmesi için anlaşmalı olduğu nakliye/kargo/ambar şirketine teslim eder. Teslimat masrafları yine ürün sayfasında belirtildiği gibi belirli tutarın üzerinde Satıcı, belirli tutarın altında Alıcı’ya aittir. Elektrikcisin.com alıcılarını korumak adına sepet sayfasında anlaşmalı olduğu kargo ücretini peşinen alır ve Alıcı teslimat sırasında hiç bir şekilde ödeme yapmaz. Bu tüketiciyi yüksek kargo ve nakliye ücretlerinden korumak adına Elektrikcisin.com anlaşmalarının gereğidir. Elektrikcisin.com, teslimatı anlaşmalı olduğu kargo, ambar ya da nakliye firması aracılığıyla yapar. Teslimat sırasında Alıcı’nın kimlik ibraz etmesi istenebilir. Bu bilgilerin istenmesinin nedeni ürünün yanlış kişilerce teslim alınmasını engellemek amacıyladır.

Cayma Hakkı:

Alıcı, ürünün kendisine veya gösterdiği adrese teslim edilmesinden itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart üstlenmeksizin cayma hakkına sahiptir. Alıcı, cayma hakkını kullanmak istediğini Elektrikcisin.com’a yazılı veya elektronik ortamda bildirmek zorundadır. Cayma hakkının kullanıldığı durumlarda, Elektrikcisin.com, Alıcı’ya ödediği bedeli en geç 14 gün içerisinde iade etmek zorundadır. Teslimat ücretleri cayma hakkına dahil olup hiç bir şekilde Alıcı’dan ek bir ücret talep edilmemektedir.

İade ve Garanti:

Alıcı, teslim aldığı ürünü 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin iade edebilir. İade edilecek ürünün orijinal ambalajında, faturası ile birlikte ve kullanılmamış olması gerekir. Elektrikcisin.com, iade edilen ürünü inceleyerek iadeyi kabul eder ve iade bedelini Alıcı’ya en geç 10 gün içerisinde iade eder. Alıcı eğer talep ederse ödediği paranın Elektrikcisin.com Kupon kodu ya da Cüzdan hesabında kalmasını talep ederek yeni bir ürün alacağı zaman kullanmak isteyebilir.

Ürünlerin garanti süresi ürün sayfalarında ek bilgi alanında mevcuttur. 1 Yıldan 5 yıla kadar değişen garanti süreleri olup eğer ürün ayrıntıları sayfasında belirtilmemişse Elektrikcisin.com iletişim kanallarından öğrenebilir. Garanti süresi içerisinde ortaya çıkan arıza ya da sorunların giderilmesi için Elektrikcisin.com iletişim kanallarından iletişime geçerek Marka’ların belirttiği şekilde onarım ve değişimlerini yaptırabilirsiniz. Örneğin Audio markalı diafon ürünleri için Audio çağrı merkezini arayarak yerine ücretsiz değişim/onarım hizmetinden yararlabilir, Viko marka ürünler için Elektrikcisin.com aracılığıyla bire bir değişim yaptırabilirsiniz. Bazı markalar onarım ya da değişim durumlarında nakliye ücretlerini karşılamayabilir, bunun için Elektrikcisin.com’dan önceden bilgi alabilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenlik:

Elektrikcisin.com, Alıcı’ya ait tüm kişisel bilgileri gizli tutmayı ve üçüncü kişilere ifşa etmemeyi taahhüt eder. Elektrikcisin.com, Alıcı’nın kredi kartı bilgileri gibi finansal bilgilerini korumak için gerekli tüm güvenlik önlemlerini almaktadır.

Uyuşmazlıkların Çözümü:

Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklar, Kocaeli Mahkemeleri ve İcra Daireleri’nin yetkisine tabidir.

Yürürlük:

Bu sözleşme, taraflar tarafından elektronik ortamda okunup kabul edildiği tarihte yürürlüğe girer.

Taraflar:

Marmaline Elektrik Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri Satışı

[Alıcının Adı Soyadı]

Ek:

Bu sözleşmeye ek olarak, Elektrikcisin.com tarafından hazırlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi Bilgilendirme Formu ve Gizlilik Politikası Alıcı’ya sunulmuştur. Alıcı, bu belgeleri okumuş ve kabul etmiştir.

Not:

Not: Bu sözleşme örneği bilgilendirme amaçlı olup siparişinizi oluşturduğunuz an otomatik olarak bilgileriniz doldurularak e-posta adresinize gönderilir. Alıcı ve satıcı arasındaki anlaşmazlıkları gidermek için hukuki niteliği vardır.