Genel Bakış

TESLİMAT KOŞULLARI

 1. ELEKTRİKCİSİN mağazası; MÜŞTERİ ile arasında Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) oluştuğu tarihten itibaren en fazla 30 (otuz) gün içerisinde Sözleşme konusu ürünü/ürünleri sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile MÜŞTERİ‘nın sipariş sırasında bildirdiği adreste MÜŞTERİ’ye veya adresteki kişiye/kuruluşa elden teslim eder.
 2. Sözleşme konusu ürünün teslimatı ELEKTRİKCİSİN’in anlaşmalı olduğu kargo firmasının gönderi alanıyla sınırlıdır. ELEKTRİKCİSİN’in sorumluluğu anlaşmalı olduğu kargo firmasının gönderi alanının bitiminde sona erer. 
 3. Sözleşme konusu ürün, mücbir sebepler, hava muhalefeti, deprem, sel, yangın, salgın hastalık v.b. gibi olağanüstü durumlar nedeni ile 30 (otuz) günlük yasal süre içinde teslim edilemez ise, ELEKTRİKCİSİN bu durumu MÜŞTERİ’ye bildirir. Bu durumda MÜŞTERİ siparişi iptal edebilir, varsa benzer bir ürün ile değiştirilmesini isteyebilir veya teslimatın gecikmesine neden olan durum ortadan kalkana kadar bekleyebilir. MÜŞTERİ’nın siparişi iptal etmesi halinde, ödemeye ilişkin (varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeler) iade bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (ondört) gün içinde gerçekleştirilir (Sözleşme feshine ilişkin akdi hükümler uygulanır).
 4. Teslimat adresi olarak bildirilen adreste yapılan ürün teslimatında MÜŞTERİ’nin adresinde bulunmaması ve adresteki kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda, ELEKTRİKCİSİN, Sözleşme’den doğan edimini ifa etmiş kabul edilir. Teslimat adresinde, ürünü teslim alacak kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile irtibata geçilerek siparişin sevkiyatını takip ve düzenlemek MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır.

 

CAYMA HAKKI

 1. MÜŞTERİ, 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin Sözleşme’den cayma hakkına sahiptir.
 2. Cayma hakkı süresi, Sözleşme konusu ürünün MÜŞTERİ’ye veya MÜŞTERİ’nin gösterdiği adresteki kişiye/kuruluşa teslim edildiği gün başlar.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

 • Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 • Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketici veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 • Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketici veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
 1. Cayma hakkının kullanılması için yasal süresi içerisinde, Sözleşme’de de yer alan Cayma Hakkı Formu kullanılarak ELEKTRİKCİSİN‘e faks veya e-posta vasıtası ile açık bir şekilde bildirimde bulunulması gereklidir.
 2. MÜŞTERİ, aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:
  1. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler.
  2. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler.
  3. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler.
  4. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler.

İADE KOŞULLARI:

Geri ödeme ve iade politikamız normal şartlarda 30 gün süresince geçerlidir. Satın alma işleminizin (Siparişinizin tarafınıza ulaştığı an) üzerinden 30 takvim günü geçtiyse, size tam bir geri ödeme veya değişim sunamayabiliriz.

Yine de çevrimiçi müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgi alarak bazı şartların sağlanması durumunda bu durumu ilave 15 takvim günü opsiyon tanımlayarak uzatma imkanımız olabilir. Bu şartların en önemlisi daha önceden iade ettiğiniz ürün sayısı, özel olarak hazırlatılan bazı ürünlerin iade olarak kabul edilmemesi gibi durumlar olabilir. Bu opsiyonlu iade süresi uzatımını sizleri mağdur etmemek, ödemenizin hakkını almak ve memnuniyetiniz için uygulamaktayız.

Ayrıca iadeye hak kazanabilmek için, öğenizin kullanılmamış ve aldığınız durumda olması gerekir. Ayrıca orijinal ambalajında olmalıdır. Paketleri açılmış, yıpratılmış, kullanılmış ya da zarar görmüş hiç bir ürün iade olarak kabul edilmemektedir.

Çeşitli bazı ürünlerimiz iade edilmekten muaftır. Tarafınıza özel olarak üretilen ürünler iade edilemez. Belirli standartların dışında kalan ve talebiniz üzerine özel ölçü ile üretilen ürünler de aynı şekilde iade edilmekten muaf tutulmaktadır.

Ek olarak iade edilemeyen diğer ürünler;

  • Hediye kartları

  • İndirilebilir içerikler

Koşulları sağlamanız durumunda iade için bir makbuz ya da satın alma kanıtı talep ediyoruz.

Lütfen satın aldığınız ürünü direkt olarak bize ya da üreticisine göndermeyin.

1. İade etmek istediğiniz ürünleri kargoda zarar görmeyecek şekilde paketleyin.

2. Adınıza düzenlenmiş faturanın alt kısmındaki boşluğa iade sebebinizi, isim ve soyisminizi yazın, imzalayın ve paketin içerisine yerleştirin. (Eğer kurumsal olarak satın aldıysanız ve E-Fatura mükellefiyseniz İade faturası düzenleyerek paketin içine faturanızın bir nüshasını yerleştirin. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.)

3. Müşteri temsilcilerimizden ya da sipariş ekranınızdan iade talebinde bulunarak kargo gönderi kodu ile birlikte anlaşmalı kargolarımıza teslim edebilirsiniz.

4. Eğer çalışmakta olduğumuz kargo firmaları haricinde bir kargo ile göndermeyi tercih ederseniz, ek gönderim ücretleri çıkabilmektedir.

Geri Ödeme

İadeniz alındıktan ve incelendikten sonra, iade edilen ürününüzü aldığımızı bildirmek için size bir e-posta göndereceğiz. Ayrıca, geri ödemenizin onaylandığını veya reddedildiğini size bildireceğiz.

Onaylamanız durumunda iade işleminiz gerçekleştirilecek ve belirli bir gün içerisinde kredi kartınıza veya orijinal ödeme yönteminize otomatik olarak geri ödeme uygulanacaktır.

Geç veya eksik geri ödemeler

Belirtilen süre içerisinde henüz bir geri ödeme almadıysanız, önce banka hesabınızı tekrar kontrol edin.

Eğer kredi kartı ile ödeme yaptıysanız kredi kartınızın ait olduğu banka ile iletişime geçin, geri ödemenizin resmi olarak yayınlanması biraz zaman alabilir.

Genellikle geri ödeme yapılmadan önce bankaların bir işlem süresi olabilir.

Tüm bunları yaptıysanız ve hala geri ödemenizi almadıysanız, lütfen müşteri temsilcilerimize ulaşın ya da {email address} adresinden bizimle iletişime geçin.

Satış Ögeleri

Yalnızca son fiyatlı fiziksel ürünler iade edilebilir. Satış öğeleri, komisyonlar, indirimler gibi hakkınıza tanımlanan hiç bir kampanya tutarı iade edilemez.

Değişimler

Ürünleri yalnızca kusurlu veya hasarlıysa değiştiririz. Aynı ürünle değiştirmeniz gerekiyorsa, bize {email address} adresine bir e-posta gönderin ya da müşteri temsilcilerimiz ile görüşün. Farklı bir ürün ile değiştirmek isterseniz ilk önce iade talebinde bulunmanız, ardından yeni ürünü satın almanız gerekebilir.

Hediye Çekleri

Ürün satın alındığında ve doğrudan size gönderildiğinde hediye olarak işaretlenmişse, iadenizin değeri kadar bir hediye kredisi alırsınız. İade edilen ürün tarafımıza ulaştığında, size bir hediye sertifikası gönderilecektir. Sertifikaların kullanım süresi 1 yıldır.

Ürün satın alındığında hediye olarak işaretlenmemişse veya hediyeyi veren, siparişi size daha sonra vermek üzere kendisine göndermişse, hediyeyi veren kişiye bir geri ödeme göndereceğiz ve onlar iadenizi öğreneceklerdir.

Nakliye İadeleri

Ürününüzü iade etmek için ürününüzü şu adrese postalamalısınız: {fiziksel adres}.

Ürünlerinizi iade etmek için anlaşmalı kargolarımızı kullanırsanız ve size iletilen kod ile gönderim yaparsanız hiç bir ücret ödemezsiniz. Kendi anlaşmalı olduğunuz ya da farklı bir kargo firmasıyla iade etmek için kendi nakliye masraflarınızı ödemekle sorumlu olacaksınız. Nakliye masrafları iade edilmez. Geri ödeme alırsanız, iade nakliye ücreti geri ödemenizden düşülecektir.

Ayrıca ürünü ilk satın aldığınızda bir nakliye ücreti ödediyseniz o ücretin tarafınıza iadesi söz konusu olabilir. Bu durumun bazı şartları vardır.

  1. Kargo / nakliye ücreti ödemeden bir ürün satın aldıysanız, iade ettiğiniz de tarafınıza her hangi bir nakliye ücreti ödenmez.

  1. Kargo / nakliye ücreti ödeyerek aldığınız tüm ürünleri toplu olarak iade edecekseniz tarafınıza nakliye ücreti tamamen geri ödenir.

  1. Kargo / nakliye ücreti ödeyerek aldığınız ürünlerin bir kısmını iade edecekseniz tarafınıza her hangi bir nakliye ücreti ödenmez, nakliye ücreti iade etmediğiniz diğer ürünler adına hesabınıza faturalandırılmış sayılır.

  1. Kargo / nakliye ücreti ödemeden bir kaç ürün satın aldıysanız ve bir kısmını iade ediyorsanız, iade ettiğinizde sepetinizin toplam tutarı kargo ücreti şartlarını sağlamıyorsa tarafınıza yapılacak ödeme den nakliye ücreti düşülür ve hesabınıza öyle aktarılır.

Pahalı ürünleri iade ediyorsanız, izlenebilir bir nakliye hizmeti kullanmayı veya nakliye sigortası satın almayı düşünebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünü alacağımızı garanti etmiyoruz. Ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren bizim sorumluluğumuzda olup, iade nakliyesinden tamamen gönderen sorumlu tutulmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Geri ödemeler ve iadelerle ilgili sorularınız için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir ya da {email} adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Marmaline Elektrik Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri Satışı Şirketi

Adres                         : M.Alipaşa Mh. Bosna Sk. No:20/A  İzmit/KOCAELİ

Telefon                      : 0 262 503 35 03

E-Ticaret Mail         : e-ticaret@elektrikcisin.com

Genel Mail                : info@elektrikcisin.com

Yönetim Mail           : admin@elektrikcisin.com

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Sıralamayı yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
 • Fotoğraf
 • Stok kodu
 • Puan
 • Fiyat
 • Stok durumu
 • Satın alınabilirlik
 • Sepete ekle
 • Açıklama
 • Ürün Açıklaması
 • Ağırlık
 • Boyutlar
 • Ek bilgiler
 • Nitelikler
 • Özel nitelikler
 • Özel alanlar
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dışarıyı tıklayın
Karşılaştır